Dünya Sağırlar İslam Federasyonu Çocuk Geliştirme Komisyonu ile Sinop İşitme Engelliler Derneği ortak projesi olan bu kursun tamamlanması ile Komisyon Başkanımız Şerife Akbaş’ı Sinop’ta misafir ettik. Kursu tamamlayan çocuklara belgelerini de Şerife hanım takdim etti, bir de onlara hediyeler getirmiş.. anlayacağınız çocuklar hem öğrendi, hem eğlendi, hem de sevindirilmiş oldular.

2019 yılına hızlı bir giriş yaptık yine.. Sinop İşitme Engelliler Derneğini kurduk.

Kökdemirler işhanı 2.katta kurulu olan Derneğimizde ilk farkındalık çalışması yarıyıl tatilinde çocuklar için düzenlenen “Çocuk Türk İşaret Dili” kursu oldu.. Başkanımız Mehmet İbrahim Ertuğrul’un eğiticiliğinde 20.01.2019 ile 01.02.2019 tarihleri arası; 20 saat süren TID kursuna 7 çocuk katıldı. Bu çocuklardan 1 tanesi Coda, 3 tanesi yarım Coda ve 3 tanesi de normal ebeveyn çocuğuydu.

 
antalya escort

 

Cidden harika bir çalışmaydı, talep olması halinde devam etmeyi de düşünüyoruz. Türkiye’de bir ilk olan bu etkinliğin Sinop’ta yapılmış olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz.

İşitme engelli bireylerin topluma kazandırılması için çıkılan bu yolda, engel tanımadan çocuklarımıza diğer bütün çocuklar gibi gelecek hazırlamak en büyük hedefimiz.

Emeği geçen herkese çok teşekkürler..

Sinop’tan hepinize Sevgiler..

KAYNAK:

Leave a Reply