2019Uluslararası İşaret Dili ile Kur'an ve Hadis ÇalıştayUncategorized

“İşaret Dili ile Kur’an ve Hadis” Uluslararası Çalıştayı Sonuç Bildirisi ve Paneli

Yazar Mart 31, 2019 Mart 11th, 2020 Yorum Yok

İşaret Dili Tercümanları Derneği Banu Türkuğur Şahin İşaret Dilinde Kur-an ve 40 Hadis Çalıştayımızın Saygıdeğer üyesi Çalıştay hakkında tecrübelerini paylaştı. Çalıştayda 5 ayrı dilde çeviri yapılarak ortak noktada buluşuldu. Sağırlara Kuran ve hadis eğitiminde işaret dilinin önemine vurgu yaparak ebeveynleri sağır olan bir birey olarak yaşanan sıkıntılara bir çözüm nihayetinde olan bu çalıştayda emeği geçen kıymetli katılımcılara, işaret dili tercümanlarına ve Dünya İslam Fed. Başkanı Muhammed İkbal Yıldız’a teşekkürlerini sundu.

 

Sağırlar Konfederasyon Başkanı Orkun Utsukarcı STK temsilcisi olarak Sağır toplumda Kuran ve Hadis anlamında yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirirken Sağır toplumu adına teşekkürlerini sundu.

 

Tomurcuk İşitme Engelliler Dernek Başkanı Faruk Bilgili konuşmasında yapmış olduğunuz çalışma Sağırların Kur-an öğrenmeleri ve Hadisleri anlamaları için hayırlı bir çalışma böyle çalışmaların devamının gelmesi için elimizden gelen desteği sunmaya her daim hazırız dedi.

admin

Author admin

More posts by admin

Cevap bırakın